Sports

High School Sports Schedule

WEDNESDAY

Baseball

English at Everett (4)

Classical at Malden (4)

Gloucester at Marblehead (4)

Danvers at Peabody (4)

Medford at Revere (4)

Saugus at Beverly (4)

Swampscott at Winthrop (4)

Malden Catholic at St. John’s (4)

Softball

Spellman at St. Mary’s (at Wyoma, 3:30)

Lynnfield at Newburyport (3:45)

Malden at Classical (4)

Beverly at Saugus (4)

Peabody at Danvers (4)

Winthrop at Swampscott (4)

Marblehead at Gloucester (4:30)

Revere at Medford (4:30)

English at Everett (7)

Boys Tennis

Lynnfield at Rockport (3:30)

Classical at Malden (4)

English at Everett (4)

Swampscott at Winthrop (4)

Gloucester at Marblehead (4)

Fenwick at Peabody (4)

Medford at Revere (4)

St. John’s at Xaverian (4)

Girls Tennis

Rockport at Lynnfield (3:30)

Malden at Classical (4)

Peabody at Danvers (4)

Revere at Medford (4)

Winthrop at Swampscott (4)

Beverly at Saugus (4)

Marblehead at Gloucester (4:30)

English at Everett (5)

Boys Lacrosse

St. Mary’s at Arlington Catholic (4)

Fenwick at Williams (4)

Girls Lacrosse

Williams at Fenwick (4)

Stoneham at Saugus (4)

Methuen at Revere (6)

Arlington Catholic at St. Mary’s (7)

Girls Golf

Saugus at North Quincy (3:45)

Sailing

Swampscott at Gloucester (4)

Winthrop at Concord Academy (4)

St. John’s at Lincoln-Sudbury

Ultimate Disc

St. John’s at Masconomet (3:30)

Track

Lynnfield at Amesbury (3:30)

Spellman at St. Mary’s (4)

Volleyball

St. John’s Shrewsbury at St. John’s (5:30)

 

THURSDAY

Baseball

Rockport at Lynnfield (3)

St. Mary’s at Spellman (3:30)

Beverly at Swampscott (4)

English at Classical (7)

Softball

Pentucket at Lynnfield (3:45)

Classical at English (4)

Swampscott at Beverly (4)

Boys Lacrosse

Lynnfield at Masconomet (4)  

Marblehead at Beverly (4)

Peabody at Swampscott (4)

Revere at Medford (4)

Everett at Saugus (4)

Winthrop at Malden (4)

St. John’s at Catholic Memorial (7)

Lynn at Salem (7)

Girls Lacrosse

Swampscott at Danvers (4)

Wakefield at Peabody (4)

St. Mary’s at Winthrop (7)

Boys Tennis

North Reading at Lynnfield (3:30)

St. Mary’s at St. Joseph Prep (3:45)

Fenwick at Arlington Catholic (4)

Classical at English (4)

Triton at Winthrop (4)

Girls Tennis

Arlington Catholic at Fenwick (3:30)

English at Classical (4)

Swampscott at Beverly (4)  

Track

Beverly at Marblehead (4)

Peabody at Saugus (at Marblehead, 4)

Boys Tennis

Masconomet at Marblehead (4)

Sailing

Manchester-Essex at St. John’s (4)

Rugby

Malden Catholic at St. John’s (5:30)

More Stories In Sports