Sports

High school sports schedule

FRIDAY

Boys Soccer

Danvers at N. Andover (4)

Gloucester at Saugus (5)

Malden at E. Boston (4)

Salem at Chelsea (6:30)

Field Hockey

Beverly at Malden (4)

Fenwick at Swampscott (3:45)

Lynnfield at Peabody (530)

Football

Division 1 North Quarterfinals

No. 6 St. John’s Prep at No. 3 Everett (7)

Division 3 North Quarterfinals

No. 6 Danvers at No. 3 Classical (7:30) HAROLD

Division 4 North Quarterfinals

No. 7 Wakefield at No. 2 Marblehead (7) 

No. 6 Gloucester at No. 3 Wilmington (7)

Division 5 North Quarterfinals

No. 8 Bedford at No. 1 Lynnfield (7) 

Division 7 North Quarterfinals

No. 8 Manchester Essex at No. 1 St. Mary’s (5) 

Non-playoff football

Westford Acad. at Peabody (7)

Burlington at Revere (6:30)

Winthrop at Essex Tech (7)

Malden at Haverhill (7)

Medford at Lawrence (7)

Northeast at Fenwick (7)

Girls Soccer

English at Malden (5:30)

Everett at Revere (3:30)

Fenwick at Spellman (3)

Gloucester at Saugus (7)

Medford at Beverly (4)

Somerville at Danvers (4)

Winthrop at Classical (at Hood Park, 3:45)

Volleyball

Winthrop at Salem (6)

Georgetown at Fenwick (5:30)

Haverhill at Revere (5:15)

Lynn tournament: English vs. St. Mary’s (3:30)

Lynn tournament: Tech vs. Classical (4:45) 

Medford at Winchester (5:30)

SATURDAY

Boys Soccer

Peabody at Billerica (2)

Pentucket at St. Mary’s (noon)

Waltham at st. Mald. Cat. (noon)

Winthrop at Stoneham (10)

Cross Country

CCL Meet (at Franklin Park, 3)

CAC Meet (TBA)

CAL Meet (at Bradley Palmer 3)

NEC League Meet (at Bradley Palmer, 9)

Field Hockey

Beverly at Westford Acad. (11)

Fenwick at Gloucester (2:30)

Football

Division 3 North Quarterfinals

No. 8 Winchester at No. 1 English (2)

Division 5 North Quarterfinals

No. 6 Watertown at No. 3 Swampscott (12)

Division 6 North Quarterfinals

No. 8 Salem at No. 1 Hamilton-Wenham (1:30)

Division 8 North Quarterfinals

No. 8 Marian-Keefe at No. 1 Lynn Tech (7)

Non-playoff football

Malden at Haverhill (12)

Saugus at Pentucket (1:30)

Girls Soccer

Lynnfield at Essex Tech (11)

Reading at Malden (11:45)

Peabody at N. Andover (10)

Pentucket at St. Mary’s (10)

Volleyball

Lynn tournament: consolation (10); championship (11:30)

More Stories In Sports